Tasarımı ve geliştirdiği projeleri ile henüz açılmadan ödülleri toplamaya başlayan 3. Havalimanı “dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı” olarak Türkiye’nin adını dünya havacılık tarihine altın harflerle yazdırdı.

İstanbul’un Yeni Havalimanı’nın ilk etabı Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıl dönümü olan 29 Ekim 2018’de devreye girdi. İstanbul Yeni Havalimanı, hizmete girmesiyle beraber köklü turistik değerleri ve ticari potansiyeliyle Türkiye’ye yakışır bir şekilde temsil ediyor.

4 aşamadan oluşan havalimanının 4. aşaması tamamlandığında; 6 pist, iki terminal ve bir uydu terminaline ev sahipliği yapmış olacak. İstanbul Yeni Havalimanı, 143 yolcu biniş köprüsü, 18 bini katlı ve 22 bini açık olmak üzere toplam 40 bin araç kapasiteli otopark alanı, 32 bin metrekare yeme içme alanı, 52 bin 500 metrekarelik gümrüksüz alışveriş alanı ile hizmet verecek.

Bütün dünyanın merakla beklediği yılda 200 milyon yolcuya hizmet edecek İstanbul Havalimanı, esnek ve ferah tasarımıyla dünyanın havalimanı mimarisinde örnek çalışma olarak gösteriliyor.

Projenin oluşturulması aşamasında birçok farklı kaplama detayı için teknik destek sunan Tardigrade, yapılmış otopark kaplamaları için farklı özelliklerde çözümler sunmuştur.